Tlf. 6342 4242

Ruminddeling med Matador vægge

Matador væg med hurtigport til opdeling af lagerhal



Matador væg med lydabsorbendt til opdeling af produktionsmiljø.



En hver virksomhed har sit særlige behov for ruminddeling, Matador vægge er fleksibel ruminddeling til alle former for virksomheder. 

Matador - 'rum-i-rum' leveres komplette med gulve og lydabsorberende lofter. Der kan vælges en standardudførelse eller løsninger designet efter særlige ønsker.

Lofter leveres for nem etablering af lys og ventilation, speciel gulvbelægning,'svømmende gulve' osv.

Matador rum kan opføre i to etager da Matador væggens tag- og stolpekonstruktion kan dimensioneres til meget store belastninger. Tagkonstruktion kan også anvendes som lager og opbevaringsplads.

Arbejdsprocesser, som stiller særlige krav til omgivelserne, får optimale forhold med individuelle Matador-løsninger. Det kan f.eks. være produktion af medicinalvarer, levnedsmidler eller følsom elektronik.

Ved at fuge Matador væggens samlinger opnås en meget glat og rengøringsvenlig overflade. Det allergivenlige og rene miljø er ideelt til laboratorier og renrum.


Matador vægge til ruminddeling i produktionshal.






Matador vægge til lagerindretning, her sammenbygget med SMITH lagerreoler.




Ruminddeling komplet integreret med trapper og gangarealer.

Produktionsinddeling med Matador vægge.

Ruminddeling i etager med Matador vægge.